Chráněná kavárna Floriánka

HEADER

Umístění:

Spolkový dům , Ulice Emilie Floriánové 1736/8, Jablonec Nad Nisou, tel. 483 356 223 (MAPA)

Provozní doba:  8.00 – 16.00 hodin.

Kavárna je tréninkovým  pracovištěm sociální služby Sociálně terapeutické dílny.

STRIPE1

Floriánka je nekuřácká kavárna blízko centra města Jablonec nad Nisou, která nabízí posezení u několika druhů výtečné kávy, domácích moučníků, mléčných koktejlů, dalších vybraných nápojů a lehkého občerstvení za velice příznivé ceny. Navíc zde můžete využít internet zdarma. V případě pěkného počasí je k dispozici venkovního posezení. Je možné si pronajmout prostory kavárny pro soukromé akce, výstavy obrazů, fotografií a jiných výtvarných prací. Při vernisáži zajistíme občerstvení i obsluhu.

V kavárně pracují převážně lidé se zdravotním postižením, ať již psychickým nebo fyzickým. Naši zaměstnanci mají stejná práva a povinnosti jako zaměstnanci v jakémkoliv jiném zaměstnání. Jedinou vyjímkou je jejich větší podpora, která je poskytována tak, aby zaměstnanci, kteří projdou naší kavárnou byli schopni využít získané dovednosti v jejich dalším životě i bez podpory nebo s její menší potřebou.

STRIPE2

Kavárna vznikla ve spolupráci s městem Jablonec n/N, který nám zapůjčil částku 650.000,- Kč na předfinancování projektu SROP, ze kterého jsme od EU získali významnou finanční částku cca 2.580.000,- Kč na vybavení, provoz a mzdy zaměstnanců po dobu 2 let. Na zřízení nových pracovních míst pro lidi OZP/OTZP nám přispěl také Úřad práce v Jablonci n/N částkou 190.000,- Kč. Smyslem naší kavárny je umožnit vzájemný kontakt mezi “zdravými“ a duševně či jinak zdravotně znevýhodněnými lidmi.

V kavárně je k dispozici 13 chráněných pracovních míst : 1x vedoucí kavárny, 1x provozní,    1x asistentka STD,  2x recepční, 4x číšník/servírka, 3x kuchař/ka, 1x pekař/ka.

Při kavárně funguje recepce Spolkového domu, kde je možné koupit výrobky chráněných dílen o.p.s. Fokus Liberec.

STRIPE3

Kavárna Floriánka a jí podobné chráněné kavárny a dílny jsou důkazem, že i zaměstnanci se zdravotním znevýhodněním mohou zajistit provoz, obsluhu zákazníků, příjemné posezení u kávy či výrobu stejně dobře jako lidé “zdraví”.

Nabídka v souboru PDF:  Napojak_Jidelak_Florianka_WEB

FOTOGALERIE:

10item(s) « 1 of 4 »

FOOTER